Česká reprezentace
2.července 2021

EURO 2020: Čtvrtfinále v Baku. Česko - Dánsko

EURO 2020: Čtvrtfinále v Baku. Česko - Dánsko obrázek

Po skvělém výkonu v osmifinále, kde naší fotbalisté porazili na EURU do té doby neporažené Nizozemce, nás v sobotu čeká další velký fanouškovský den. Česká reprezentace se totiž utká s Dánskem a to až v dalekém Baku.

O formátu letošního EURA si můžeme myslet svoje. Pro některé vyvolené týmy je to možnost, jak hrát na domácím stadionu, pro ostatní je to trochu jako soutěž o nejvíc nalétaných mil. Podmínky nejsou úplně rovné.

Zápas s Česko - Dánsko ale bude spravedlivý, protože oba týmy to do Baku mají přibližně stejně daleko a nikdo nebude mít výhodu domácího prostředí. Takže žádný stadion zaplněný fotbalovými fanoušky, jako byli zvyklí Dánové v Kodani a žádná atmosféra, k jaké si přičichli čeští hráči v zápase s Nizozemskem v Budapešti. V Baku to bude určitě návrat zpět do časů poloprázdných stadionů Covidové doby. Ale podmínky mají oba týmy stejné.

Češi v utkání s Nizozemskem udělali v sestavě tři vynucené změny a byly to změny vskutku zázračné, protože český tým hrál nejlepší fotbal za poslední dobu. Hodně k tomu pomohli i hrdinové večera Holeš s Vaclíkem. Vaclík celý zápas držel zamčenou bránu a předváděl skvělé zákroky a Tomáš Holeš zahrál svůj životní zápas, když jeden gól dal a druhý vytvořil pro Shicka.

Čtvrtfinálový zápas proti Dánsku bude ještě o level těžší než nizozemské hvězdy. Dánové se totiž prezentují hodně rychlým a vysokým pressingem a schopností rychlého přechodu do útoku. Pokud ale bude hrát Český tým takový fotbal, jako proti Nizozemsku, šance na postup tady bude téměř 50%. Každopádně doufejme, že to bude pěkný zápas s lepším koncem pro nás. 

Sázkové kanceláře favorizují spíše Dány. V kurzu 2.32 si můžete vsadit na vítězství Dánska, 3.57 je vypsáno na vítězství Česka a 3.03 na remízu.

Zápas začíná v sobotu 3.7. v 18:00

X