Česká reprezentace
22.června 2021

EURO 2020: Zápas o první místo ve skupině! Česko - Anglie

EURO 2020: Zápas o první místo ve skupině! Česko - Anglie obrázek

Dnes je na programu poslední zápas ve skupině D, kterou Čeští fotbalisté o skóre vedou před Anglií, Chorvatskem a Skotskem. Se ziskem 4 bodů už mají jistotu postupí do play-off i v případě, že by dnešní zápas prohráli.

Dnes to bude bitva ve Wembley o první místo ve skupině, které může být v dalším pokračování turnaje tak trochu danajským darem, protože vítěz narazí na jednoho ze soupeřů ze skupiny F. A tím soupeřem může být Francie, Německo, Portugalsko a teoreticky ještě pořád i Maďarsko.

Naopak tým, který dnes prohraje, může v další fázi turnaje narazit na relativně "lehčí" soupeře ze skupiny E, jako jsou Švédsko či Slovensko.

Oba týmy se dušují, že chtějí zápas vyhrát. To ale půjde vyčíst už před zápasem ze sestav, které pošlou trenéři na trávník. Je tedy možné, že uvidíme jak to nejlepší z anglického a českého týmu, stejně jako že uvidíme nové tváře ze střídačky - záleží na pojetí hry. Týmový sport je ale postaven na soutěživosti a vůli vyhrávat, tak doufejme, že uvidíme ten nejlepší možný výkon obou mužstev.

Zápas Anglie - Česko začíná ve Wembley ve 21:00.

X