Evropská liga
18.března 2021

EL: Postoupí Slavia přes Rangers? Rozhodne se dnes večer ve Skotsku

EL: Postoupí Slavia přes Rangers? Rozhodne se dnes večer ve Skotsku obrázek

Je tady zápas, který rozhodne o budoucnosti pražské Slavie v evropských pohárech. V dnešní odvetě osmifinále Ligy mistrů totiž nastoupí na soupeřově hřišti odhodlaná postoupit.

V prvním zápase v Edenu byla Slavia v prvním poločase lepším celkem a dokázala si vypracovat více šancí než Rangers. Jediný gól domácích ale dal Stanciu, který krásnou ránou z hranice vápna dostal hned na začátku utkání Slavii do vedení. Do konce prvního poločasu ale soupeř po standardní situaci a zmatku v malém vápně vyrovnal. A i když měl na konci druhého poločasu vítězný gól na hlavě Masopust, gólman jeho zakončení neuvěřitelně zlikvidoval na brankové čáře. Po prvním zápase tak můžou být více spokojení hráči Rangers, kterým vstřelený gól na hřišti soupeře hraje do karet.

Slavia bude muset dnes v Glasgow dát minimálně jeden gól a vyhrát nebo remizovat více než 1:1. Prohra nebo bezbranková remíza posouvá do další části Rangers. Remíza 1:1 by znamenala prodloužení a pak případný penaltový rozstřel.

Slavii bude dnes na trávníku chybět David Zima, který má stopku kvůli žlutým kartám.

Bookmakeři odhadují výhru domácích Rangers v kurzu 2.46, na výhru Slavie vypsali kurz 3.08 a remíza je oceněna kurzem 3.40.

Zápas dnes od 21:00 můžete sledovat na ČT Sport.