Evropská liga
11.března 2021

Slavia se dnes utká v osmifinále EL se skotskými Rangers

Slavia se dnes utká v osmifinále EL se skotskými Rangers obrázek

Už dnes se v pražském Edenu utkají v osmifinále Evropské ligy domácí Slavia se skotskými Rangers FC. Jak dopadne bitva českého mistra a čerstvého skotského mistra a historicky nejúspěšnějšího klubu ve Skotsku?

Slavia si v minulém kole úspěšně popasovala s předním celkem anglické Premier league Leicesterem, kdy po domácí bezbrankové remíze vybojovala postup výborným výkonem na hřišti soupeře výhru 2:0 a postup do osmifinále Evropské ligy. 

Rangers do osmifinále postoupili po vyřazení belgických Antverp. To byl dvojzápas, ve kterém napadalo hodně gólů. Rangers, kteří za 32 kol domácí ligy inkasovali jen 9 branek a ani jednou neprohráli, povolili uzdu obraně a proti Antverpám se vrhli na fotbal plný gólů, který se musel nezaujatému divákovi líbit. První zápas v Antverpách vyhráli Rangers 4:3 a v domácí odvetě potvrdili postup výhrou 5:2.

Dnes se ale svěřenci Stevena Gerrarda představí na hřišti v Edenu proti Slavii, která si postupem přes Leicester dokázala, že porazit přední klub z nejkvalitnější soutěže světa, je možné. Stejně jako s Leicesterem se první zápas odehraje v Praze a český fanoušek by se nezlobil, kdyby se scénář z minulého dvojzápasu zopakoval i proti Rangers FC.

Zápas můžete sledovat na ČT Sport od 18:55.

X