Evropská liga
25.února 2021

EL: Slavia dnes v Leicesteru zabojuje o postup do dalšího kola Evropské ligy. Bude to mít ale těžké

EL: Slavia dnes v Leicesteru zabojuje o postup do dalšího kola Evropské ligy. Bude to mít ale těžké obrázek

Pouť Slavie v Evropské lize dnes může skončit. Ale stejně tak může i pokračovat, šance jsou totiž, po bezbrankové remíze v Edenu z minulého týdne, vyrovnané. Leicester má na domácím stadionu skvělou bilanci, když neprohrál posledních 6 soutěžních zápasů a v rámci evropských soutěží už neprohrál dokonce 9 zápasů v řadě. Slavia tak má možnost ukončit Leicesteru sérii. Nicméně Slavii by k postupu stačila i jakákoliv jiná remíza než 0:0. Kouč Trpišovský ostatně již avizoval, že do Anglie nejedou hrát na obranu, ale chtějí dávat góly. To se minulý týden na Edenu nepodařilo, i přes to, že Slavia vyslala na soupeřovu branku 14 střel. 

Slavia má ale letos v EL venkovní bilanci neveselou. Všechny venkovní zápasy základní skupiny EL totiž Slavia prohrála minimálně o 2 góly. Nicméně ještě máme v paměti přestřelku s Chelsea před dvěma lety, kdy Slavie do poslední chvíle dramatizovala utkání, ale nakonec padla 3:4.

Jak Slavie, tak i Leicester se prezentují aktivním útočným fotbalem, takže se nedá očekávat stejný výsledek jako před týdnem. Tým, který dá první gól, bude na koni a bude moci využívat otevřenější obrany soupeře a podnikat rychlé protiútoky.

Leicester bude postrádat jednoho ze svých střelců - Jamese Maddisona, naopak hlavní útočná zbraň - Jamie Vardy - bude připraven. Vardyho ale v minulém utkání obrana Slavie v podstatě vymazala ze zápasu. Ze Slavie by mohl skórovat Sima, kterému se v EL gólově daří.

Zápas začíná dnes ve 21:00 a vysílat ho bude ČT Sport.

X