Česká republika
4.února 2021

Fotbal: Pavel Vrba povede místo Kotala pražskou Spartu!

Fotbal: Pavel Vrba povede místo Kotala pražskou Spartu! obrázek

To, co čekal jen málokdo, se stalo skutečností! Pavel Vrba, kouč spjatý s největšími úspěchy Viktorie Plzeň bude trénovat pražskou Spartu!

Zdálo se to jen jako spekulace, když se objevili informace, že Sparta jedná s Pavlem Vrbou o trenérském angažmá. Vždyť v českém fotbale bylo dříve nemyslitelné, že by Vrba mohl trénovat jiný tým ne Viktorii Plzeň. Koncem minulého roku se spekulovalo o zájmu Baníku, kde Vrba v minulosti hrával a později slavil jediný titul Baníku v novodobé historii jako asistent trenéra. Byl by to jeho návrat na místo, kde jeho trenérská kariéra začala. Baník ale vzhledem k rozdělané práci současného trenéra Kozla od vyjednávání ustoupil. Zdálo se, že Baník by byl klubem, kde by angažmá plzenští fanoušci Vrbovi nezazlívali. Jenomže včera oznámila příchod explzeňského trenéra Sparta.

Václav Kotal se udržel u sparťanského kormidla dlouho, dá se říct, že sparťanskou kabinu trochu uzdravil a na hřišti se projev mužstva po jeho nástupu zlepšil a nakonec v minulé sezóně dovedl Spartu na třetí místo a do evropských pohárů. Ale nyní mu zařídila vyhazov víkendová prohra s Bohemians. Je ale pravděpodobné, že to byla jen poslední kapka, kterou vedení zdůvodnilo odchod Kotala z pozice hlavního trenéra. Ale jako poslední ze zástupu sparťanských trenérů posledních let odvedl pro klub dobrou práci a Sparta pod jeho vedením získala herní tvář i skalp Celticu. 

Nyní je tu ale éra "Vrba". Bude zajímavé sledovat, jak se popasuje s mužstvem a jak s nenávistí plzeňských fandů. Ti totiž po angažování Vrby ve Spartě, úhlavním nepříteli Viktorie Plzeň, okamžitě spálili všechny jeho fotky a plakáty a brousí si zuby i na vrbu, zasazenou před plzeňským stadionem na jeho počest. Podobně se v minulosti vyjádřil i majitel Viktorie Plzeň Adolf Šádek. Vrba tak nebude mít jednoduchou pozici nejen v kabině, ale i na zápasech s Viktorií. Nakonec si může každý z nás tipnout, jak dlouho se Pavel Vrba na trenérské židli ve Spartě udrží. 

X