Evropská liga
10.prosince 2020

Evropská liga: Sparta i Liberec se loučí. Slavia bude hrát o první místo v tabulce

Evropská liga: Sparta i Liberec se loučí. Slavia bude hrát o první místo v tabulce obrázek

Poslední zápasy skupinové fáze Evropské ligy jsou dnes na programu a pro Spartu i Liberec se bude jednat o loučení s pohárovou Evropou v této sezóně. Jediná Slavia si výhrou v minulém zápase zajistila postup do jarní vyřazovací části Evropské ligy.

Slavia, která dnes nastoupí jako první z českých týmů, bude od 18:55 na hřišti Leverkusenu hrát o první místo v tabulce a tím pádem i lepší pozici při nasazování do jarního play-off. V prvním zápase porazila Slavia Leverkusen 1:0, a tudíž jí dnes bude stačit k obsazení prvního místa i remíza. 

Liberec skončí v letošní Evropské lize na třetím místě skupiny L a to ať už dnes předvede jakýkoliv výkon. V tabulce má 6 bodů za dvě vítězství nad Gentem. Dnes pod Ještědem přivítá CZ Bělehrad, se kterým v prvním zápase prohrál vysoko 1:5. Ať už zápas dopadne jakkoliv, ani jeden z týmů se už nemůže v tabulce posunout. Je tedy jen na Liberci, zda se bude chtít pomstít za debakl z prvního zápasu a rozloučit se s Evropskou ligou se ctí. Zápas začíná v 21:00.

Sparta taktéž vstoupí do svého posledního zápasu Evropské ligy v této sezóně ve 21:00 a hostit na Letné bude slavný AC Milán. První zápas v Itálii dopadl prohrou Sparty 0:3, nicméně mohlo být i hůře (neproměněná penalta Ibrahimoviče). Dnes za AC Milán nenastoupí hvězdný Zlatan Ibrahimovič, takže obrana Sparty bude moci soustředit svou péči i na ostatní nebezpečné hráče v soupeřově týmu. I ve skupině H jsou už postupové karty rozdány a na pořadí týmů ve skupině už nebudou mít dnešní zápasy vliv.

 

X