Evropská liga
5.listopadu 2020

Evropská liga: Slavia hostí Nice, Sparta na Celticu, Liberec v Hoffenheimu

Evropská liga: Slavia hostí Nice, Sparta na Celticu, Liberec v Hoffenheimu obrázek

Další kolo Evropské ligy, další vystoupení 3 českých týmů v pohárové Evropě. 

Slavia v nejvyrovnanější skupině dnes přivítá v Edenu francouzský tým z Nice. Slavie už má za sebou souboje s Leverkusenem a Beer Shevou, ze kterých má tři body za výhru v minulém kole s Leverkusenem. Všechny týmy ve skupině C mají shodně 3 body a tak je vše otevřené. Slavia se potýká s absencemi hráčů základní sestavy, kteří měli pozitivní test na koronavirus a jsou v karanténě. Aktuálně by mělo jít o pět hráčů. Na čtvrteční zápas tak bude muset trenér Trpišovský zamíchat sestavou a uvidíme, jak se hráči z lavičky ujmou šance. Zápas Slavia - Nice začíná v 18:55. 

Sparta v minulém kole znovu prohrála o 3 góly - po zápase s Lille (1:4) prohrála i zápas s AC Milán (0:3) a je tak na chvostu skupiny s nulovým bodovým kontem a skóre 1:7. Dnes Spartu čeká zápas na Celticu, kde bývá výborná fotbalová atmosféra - ta se dnes konat nebude, protože Celtic samozřejmě nemůže naplnit svůj stadion stejně jako ostatní týmy v této době. Sparta svůj zápas na Celticu začne ve 21:00.

Liberec bude mít největší trable s poskládáním sestavy na zápas v Hoffenheimu. Kromě hlavního kouče Hoftycha je v karanténě většina realizačního týmu a ze základní sestavy Slovanu zbyli jenom čtyři hráči. Liberec si tak bude muset využít hráče z lavičky a spousta hráčů i z nižších soutěží dostane velkou šanci ukázat se v dresu Liberce na evropské scéně. Zápas Liberce v Hoffenheimu začíná v 21:00.

X