Liga mistrů
20.srpna 2020

Bayern hladce porazil Lyon a zajistil si účast ve finále LM. Zároveň tím Slavii posunul do 4. předkola

Bayern hladce porazil Lyon a zajistil si účast ve finále LM. Zároveň tím Slavii posunul do 4. předkola obrázek

Je za námi druhé semifinále letošního ročníku Ligy mistrů a my tak díky tomu známe oba týmy, jež se střetnou ve finále a rozdají si to o trofej. Zároveň se tím vyjasňuje česká účast v příštím ročníku Ligy mistrů.

Rozjetý Bayern překvapivě lehce porazil ve čtvrtfinále Barcelonu vysokým rozdílem 8:2. Lyon ale zase vyřadil 3:1 Manchester City. V úvodu iniciativa patřila spíše Lyonu, ale byl to Bayern, kdo střílel góly. Do konce prvního poločasu už to bylo 2:0 a v závěru ještě přidal gól Lewandowski a hlavičkou zvýšil na 3:0.

Bayern by moc rád po vítězství v domácím poháru a německé lize získal i titul v Lize mistrů, ale v cestě mu nyní stojí PSG, které má velkou motivaci předvést nejlepší možný výkon, protože jde o jejich první účast mezi dvěma nejlepšími celky. Velké finále Ligy mistrů se odehraje v neděli 23.8.2020 od 21:00. Bude se opět hrát na neutrální půdě a bez diváků. Vám ale utkání nemusí utéct díky živým online přenosům.

Vyřazením Lyonu se Slavii otevřela pohodlnější cesta do Ligy mistrů v následujícím roce, protože český mistr díky tomu bude nasazen rovnou do čtvrtého předkola. Možných soupeřů je pak hned několik. Patří mezi ně Dinamo Záhřeb, Celtic Glasgow, Olympiakos Pireus a Salcburk. I zde to ovšem není jisté, protože Dinamo a Celtic se do posledního předkola musí dostat přes další soupeře. Dojít by mohlo i na zajímavý souboj Slavie s týmem, jež vede Pavel Vrba.

X