Liga mistrů
19.srpna 2020

Schick se do finále Ligy mistrů nepodívá. O titul se utká PSG s vítězem dnešního duelu Lyon - Bayern obrázek

Je rozhodnuto, že Patrik Schick se do finále Ligy mistrů nepodívá ani letos, protože Lipsko prohrálo s PSG o tři góly. Finálovým soupeřem pro PSG bude vítěz druhého semifinále, v nemž se dnes od 21:00 střetne Lyon a Bayern.

První čtvrtfinále Ligy mistrů nabralo poměrně jasný spád. Neymar hned v šesté minutě trefil tyč. Mbappé dal dokonce gól, ale ten kvůli ruce neplatil. Ve 13. minutě už se skóre ale změnilo, když Marquinhos hlavou zamířil přesně kam bylo potřeba. Následovalo několik dalších šancí na straně PSG. Například další tyč Neymara a další těsná střela vedle. I přes to všechno ale PSG do konce prvního poločasu svůj náskok navýšilo, protože ve 42. minutě Neymar šikovně nahrál Di Maríovi, který příležitost proměnil.

Do druhé půle za Lipsko už nastoupil i Schick, ale veškeré snahy Lipska o zdramatizování závěru zchladila třetí branka PSG. Od většího rozdílu ve skóre pak Lipsko zachránil brankář Gulácsi, jež několikrát dobře zasáhl. Schick se tak ani napodruhé do finále Ligy mistrů nepodívá. Poprvé ho za AS Řím v semifinále vyřadil Liverpool, nyní za Lipsko bylo nepřekonatelným soupeřem PSG.

Dnes od 21:00 se ale bude v druhém semifinálovém zápase rozhodovat o tom, kdo se ve finále proti PSG postaví. Svůj zápas na neutrální půdě a bez diváků odehraje Lyon a Bayern.