Liga mistrů
14.srpna 2020

Patrik Schick bude hrát o finále Ligy mistrů. Dnes živě Barcelona - Bayern

Patrik Schick bude hrát o finále Ligy mistrů. Dnes živě Barcelona - Bayern obrázek

Čtvrtfinálový zápas Ligy mistrů, ve kterém se představil i Patrik Schick, nabídl zajímavou fotbalovou podívanou a drama až do samotného závěru. Vítězství na svou stranu získalo Lipsko, když nad Atléticem Madrid vyhrálo 2:1. Patrik Schick se tak podívá do semifinále Ligy mistrů a zahraje si o účast v jejím finále.

Hráči Lipska od začátku ještě bez Schicka drželi míč více na svých kopačkách, ale přesto první poločas nabídl spíše vyrovnaný souboj, ze kterého vyčnívala jen jedna prudká střela Carrasca na přední tyč. I tu ale Guláccsi zlikvidoval a prvních 45 minut tak gól nepřineslo.

Už 6 minut po začátku druhého poločasu se ale Lipsko dostalo do vedení díky hlavičce Olmy. Atlético využilo pokutový kop v 70. minutě a stav srovnalo. Dvě minuty před koncem základní hrací doby už byl na hřišti Schick a v té době přišla rozhodující chvíle. Adams vystřelil zpoza pokutového území a stoper Savič střelu nešťastně tečoval do protipohybu vlastního brankáře Oblaka.

Díky tomu se Lipsko stalo historicky pátým německým celkem, který postoupil mezi čtyři nejlepší týmy Ligy mistrů. V semifinále se Patrik Schick může těšit na duel s Paris St. Germain. Tento zápas můžete sledovat v úterý od 21:00. Ve stejný čas ale už dnes začíná atraktivní utkání Barcelona - Bayern.