Liga mistrů
9.května 2019

Liga mistrů: Velkolepé věci se děly i v druhém semifinále. Tottenham otočil zápas s Ajaxem a zahraje si finále obrázek

Po včerejším Liverpoolském zázraku se děly věci i na stadionu Ajaxu ve druhém semifinále. Ajax si z Anglie přivezl výhru 1:0 a v domácí odvetě měli dobrou výchozí pozici pro postup do finále Ligy mistrů.

Trenér Tottenhamu Pochettino před zápasem vyhlásil, že: "Jedno, zda vyhrajeme gólem v první nebo poslední minutě, ale vyhrát musíme". V první minutě Spurs gól nevstřelili, zato už v 5. minutě inkasovali, když si nepohlídali při rohovém kopu kapitána Ajaxu De Ligta. Ve 35. minutě bylo pro Tottenhamu ještě hůře, protože Tadič nabil na úroveň penalty naběhnuvšímu Ziyechovi, který bez přípravy napálil míč za záda Llorise. Vedení 2:0 pro Ajax by se mohlo zdát jako zápas, který už si vedoucí tým v poklidu pohlídá a dovede do vítězného konce.

Jenže druhý poločas se ukázal Tottenham v jiném světle než dosavadních 135 minut obou semifinálových zápasů. V 55. minutě Lucas Moura přesprintoval celou obranu Ajaxu a před brankářem chladnokrevně zakončil k tyči. O necelých 5 minut později přidal Lucas Moura další gól, když se dostal k odraženému míči, udělal si mezi bránci šikovně prostor a zakončil. Rázem bylo srovnáno. Ajax měl ale ještě pořád k dobru výhru 1:0 z minulého týdne, takže i za této situace byl stále postupujícím týmem. Nyní si vzpomeňme, co vyřkl trenér Pochettino před zápasem. V 5. minutě nastaveného času se opět Lucas Moura proběhl přes obranu Ajaxu a i když byl bráněn dvěma obránci, přesto zakončil. Zakončil takovým způsobem, že poslal Tottenham do finále Ligy mistrů! Tottenham vyhrál 3:2 a čistý hattrick si připsal hrdina Spurs brazilský fotbalista Lucas Moura.

Finále Ligy mistrů tak bude letos čistě anglickou záležitostí. Proti Liverpoolu, který včera vyřadil Barcelonu, se postaví rival z Premier League Tottenham. Zápas o titul v nejprestižnější klubové soutěži se odehraje 1.června na stadionu Wanda Metropolitano - domovském stadiónu Atlética Madrid - ve Španělsku.