Evropská liga
9.května 2019

Live: Dnes vyvrcholí semifinále Evropské ligy. Dočkáme se překvapení jako v Lize mistrů? obrázek

Finále Evropské ligy proběhne 29.5.2019, ale už dnes budeme znát účastníky tohoto finále. Druhý zápas semifinále totiž dnes odehrají Valencie a Arsenal i Chelsea a Eintracht.

Arsenal si do Valencie na Estadio Mestalla přiváží nadějný náskok 3:1, ale před pár dny jsme v Lize mistrů viděli, že i s náskokem 3:0 není nic zaručeně vyhraného nebo naopak prohraného, takže ani v dnešním utkání to Arsenal ještě nemá jisté. V prvním semifinálovém utkání se vše dramatické odehrálo zejména v prvním poločase, kdy nejprve Arsenal inkasoval v 11. minutě, kdy stoper Diakhaby dokázal zblízka překonat Petra Čecha. Arsenal před domácími fanoušky ale zabral a nepříznivé skóre bylo otočeno už ve 26. minutě, kdy nejprve v 18. minutě Lacazette proměnil svou šanci a pak i ve 26. minutě znovu překonal gólmana Neta. Další gól přišel až v 91. minutě, tedy v první minutě nastavení, kdy Aubameyang nezaváhal a zvýšil na 3:1. Gólovou trefu oslavil saltem vpřed.

První utkání mezi tými Chelsea a Frankfurt nabídlo jen jeden gól na každé straně. Nejprve slavili domácí, když ve 23. minutě nebráněný Jovič zamířil hlavou přesně k tyči. Tento srbský fotbalista hrající na postu útočníka tímto gólem zapsal devátý gól v letošním ročníku Evropské ligy a zaostává tak jen o jeden gól za nejlepším střelcem soutěže Giroudem z Chelsea. Vyrovnání přišlo v samém závěru prvního poločasu. Kombinace Willian, Loftus-Cheek a Pedro byla úspěšná a do šaten se šlo za stavu 1:1. Druhý poločas gól nepřinesl a tak do dnešního odvetného utkání nastoupí Chelsea za stavu 1:1, ale s gólem na hřišti soupeře.

Oba zápasy Evropské ligy můžete sledovat zdarma a živě. Stream je k dispozici v záložce Živé přenosy.