Liga mistrů
8.května 2019

Liverpoolský zázrak! Barcelona končí v Lize mistrů po vysoké prohře na Anfield Road. obrázek

Byl úterní večer a fotbalisté Barcelony nastupovali k zahájení odvety semifinále proti Liverpoolu, do které si z domácího zápasu přivezli slibný náskok 3:0. Liverpool musel nastoupit bez svých největších hvězd. Nehráli zranění Salah, Firmino, Keita. Barcelona měla postup do finále Ligy mistrů hodně, hodně blízko.

Liverpool nastoupil do zápasu velice aktivně a to už v 7. minutě přineslo své ovoce. Po chybě Alby pálil Henderson na bránu, brankář jeho pokus vyrazil jen před sebe, kde byl připravený Origi, který dorážel. Po 3 minutách od prvního gólu mohlo být pro Barcelonu ještě hůře, ale rozhodčí nepísknul faul v pokutovém území na Maného. Ve 14. minutě Messi vyslal pěknou střelu na bránu - brankář Alisson ale předvedl skvělý zákrok. Po chvíli měl Messi další šanci, ale tu zlikvidovala obrana Liverpoolu. Coutinho pálil na Alissona z dálky, ale také si na něj nepřišel. Na konci prvního poločasu měl šanci Alba, zakončení se mu ale moc nepovedlo a Alisson jeho pokus zneškodnil.

Ve druhém poločase se už neobjeví liverpoolský Robertson - jeho místo zaujme Wijnaldum. V 51. minutě měl po rohovém kopu šanci Dijk, proti jeho střele do středu branky ale zakročil brankář Ter Stegen. Na druhé straně se do zakončení dostal Suaréz, Alisson se vytasil perfektním zákrokem.  Následně se dvakrát prosadil střídající Wijnaldum, který nejdříve po chybě Alby a přihrávce Alexandera-Arnolda prostřelil Ter Stegeena, poté po Shaqiriho centru přesně hlavičkoval mimo dosah barcelonského brankáře. 3:0 pro Liverpool a začínalo se "od nuly". Tentokrát ale měli mnohem větší sebevědomí hráči Liverpoolu, vědomi si toho, že svým pohybem, aktivitou a presinkem drtí Barcelonu. Suaréz, Messi a další hvězdy Barcelony se vytratili a hráči nevěděli, jak s nastalou situací naložit. Zmar Barcelony dokonal roh Alexandera-Arnolda. Ten totiž naznačil, že roh půjde kopat někdo jiný a jakmile polevila koncentrace obránců Barcelony, vrátil se k rohovému praporku a rychle rozehrál na Origiho, který stál nikým nebráněný před soupeřovou bránou a neměl problém skórovat. Tato kulišárna poslala Liverpool do finále Ligy mistrů a Barceloně zase zbyly jen oči pro pláč.

Barcelona tedy i letos končí po vysoké domácí výhře, ale ještě větší venkovní porážce. Liverpool si 1. června zopakuje loňské finále. Jen na druhé straně hřiště nebudou stát hráči Realu Madrid, ale jednoho z týmů druhého semifinále Tottenham - Ajax.