Evropská liga
22.února 2019

Fotbalová Slavia přehrála Genk a postoupila do osmifinále EL. Kapitán Škoda dal dva góly obrázek

Fotbalisté pražské Slavie odehráli ve čtvrtek odvetné utkání na půdě belgického Genku. Po bezbrankové remíze v Edenu nastoupili proti vedoucímu týmu nejvyšší belgické ligy.

Kdekdo čekal vyrovnané utkání s minimálním počtem branek. Jenže po minele brankáře Slavie Koláře byl stav už po 10 minutách 1:0 pro Genk. Hráči belgického týmu zřejmě chtěli hrát ze zabezpečené obrany, ale bez napadání rozehrávky Slavie. A tak si český zástupce začal vytvářet šance postupným útokem i úniky hlavně po levé straně. Už ve 23. minutě vyrovnal hlavou Coufal a Slavie začala přebírat otěže zápasu.

Po poločase přidal gól Traore, který dorazil míč, který gólmanovi vypadl po srážce s vlastním obráncem. Máloco Genk prohrával v tu chvíli 1:2, ještě přišel o brankáře Vukoviče, který musel kvůli zranění vystřídat. Pak přišla pětiminutovka Milana Škody a dva jeho zásahy hlavou. První v 64. minutě, kdy nikým nebráněný dorážel brankářem vyražený centr po volném přímém kopu do odkryté brány.  69. minuta - rohový kop a další Škodova hlavička, tentokrát krásně umístěná do vzdálenějšího rohu branky.

Vedení 4:1 si sešívaní pohlídali až do závěrečného hvizdu a můžou se těšit na dalšího soupeře, kterého jim přiřkne los. A že to jsou zajímavá jména jako Arsenal, Chelsea, Benfica, Inter, Sevilla a další.