Itálie
10.května 2018

Juventus ovládl italský pohár a ovládne i Serii A. Bude to čtvrtý double za sebou obrázek

Juventus Turín získal vítězství v Coppa Italia a téměř jistě získá titul i v Serii A. Bude to double počtvrté v řadě.

Ve finále Coppa Italia si Juventus hladce poradil s Milánem. Během prvního poločasu jsme se gólu nedočkali, ale v druhých čtyřiceti pěti minutách gólově jasně vládl Juventus. Nejdříve se trefil Mehdi Benatia v 56. minutě. Zvýšení na 2:0 přišlo v 61. minutě od Costy. Za zhruba 3 minuty přidal Benatia svou druhou branku. A gólové představení druhého poločasu zakončil vlastní trefou Nikola Kalinić v 76. minutě. Výsledek finálového utkání, které se odehrálo na stadionu Stadio Olimpico v italském Římě je 4:0.

Co se týče Serie A, tam by Juventus, nebo-li Stará dáma, o titul mohl přijít jen teoreticky. Prakticky už je vše jasné. Před závěrečnými dvěma koly totiž Juventus vede tabulku o 6 bodů před druhou Neapolí. Vzájemné zápasy jsou vyrovnané. To znamená, že by rozhodl rozdíl ve skóre. A ten mluví jasně ve prospěch Juventusu (61 gólů protu 45 gólům Neapole).

Juventus si tak už nyní může gratulovat k vítězství v Coppa Italia i v Serii A a to počtvrté za sebou.