Česká republika
21.srpna 2018

Baníku se opravdu povedlo získat skvělého útočníka. Již v prosinci podepsal s Baníkem Ostrava dlouhodobou smlouvu senegalský hráč Dame Diop a ve včerejším zápase na hanácké půdě ukázal své kvality a potvrdil ostravským, že to byl dobrý "kauf"!

Hráči Baníku, včetně Diopa, nastoupili ve pátém kole proti Sigmě Olomouc. Na hanáckém domácím hřišti však dominovali hráči Baníku. Již ve třetí minutě šli ostravští do vedení po skvělé trefě Filla. Pak následovala obrovská smršť v podání jediného hráče - již zmiňovaného Diopa.

Ten se prosadil poprvé v utkání ve 13. minutě a zajistil druhou branku pro Baník. Po přestávce však jeho představení pokračovalo a 60. minutě přidal třetí gól pro Ostravu a svůj hattrick završil v 77. minutě už čtvrtým gólem Baníku v utkání.

V 79. minutě už jen upravil hrozivé skóre na 1:4 domácí Dvořák. Baník Ostrava tak zaslouženě vyhrál na hřišti Sigmy a dotáhl se na třetí Slávii.