Česká republika
24.července 2018

První kolo fotbalové Fortuna:ligy. Boleslav a Jablonec prohráli, favorité si zápas pohlídali

Card image

Zahajovací kolo nejvyšší české fotbalové Fortuna:ligy je za námi. Favorité jednotlivých utkání nakonec podle očekávání zvítězili. Tedy kromě Mladé Boleslavi, ta totiž prohrála při přestřelce ve Zlíně a Jablonce, který prohrál v Ostravě.

Dukla Praha - Viktoria Plzeň
Ve vůbec prvním utkání sezóny v pátek zavítala Viktoria Plzeň na pražskou Julisku, kde se utkala s Duklou Praha. Jaké to bylo překvapení, když už v 7. minutě překonal plzeňského Kozáčika Doudera. Plzeňské hráče doslova deptal brankář Rada, který jim kazil jednu příležitost za druhou. Až v 69. minutě konečně zlomil jeho neprůstřelnost Hořava. O dvě minuty později si dal vlastní gól Podaný a před koncem zápasu pojistil z penalty výhru Krmenčík. Plzeň tak otočila vývoj utkání a zvítězila 3:1.

Liberec - Karviná
Liberec v sobotu přivítal soupeře z Karviné. Zde byl favoritem Liberecký klub, který letos slaví 60 let od svého založení. I v zápase měli liberečtí fotbalisté nad Karvinou převahu, která nakonec vyústila v jediný gól utkání, který dal v 85. minutě Pázler. Liberec tak vyhrál 1:0.

Příbram - Teplice
Jedno z vyrovnanějších utkání kola. V minulých vzájemných zápasech vítězil povětšinou domácí celek. Sázkové kanceláře lehce favorizovaly Teplice. První v zápase ale udeřila Příbram, za kterou se prosadil Květ. Po poločasové přestávce ale vyrovnal stav zápasu Žitný. Statisticky sice měli bookmakeři pravdu - Teplice vystřelili na branku o 5 střel více, než domácí Příbram, ale to bylo z převahy tak vše. Utkání tak nakonec skončilo smírem 1:1.

Zlín - Mladá Boleslav
Na góly nejvýživnější zápas viděli diváci ve Zlíně, kam přijeli mladoboleslavští fotbalisté. Zde se očekával vyrovnaný zápas a i předzápasové kurzy tomuto odpovídaly. Jako první se v zápase trefil už v 7. minutě mladoboleslavský Marek Matějovský. Ve druhém poločase v 64. minutě přidal další gól Komlichenko a Boleslav vedla už 2:0 a se Zlínem to vypadalo všelijak. Domácí se ale včas vzpamatovali a už o 4 minuty později skóroval Gajič. V 80. minutě vyrovnal Matejov a v nastaveném čase zápasu dokonal obrat skóre Beauguel. Zlín tak třemi góly v půlhodině otočil zápas a zvítězil 3:2.

Sparta Praha - Opava
Pražská Sparta otevřela sezónu na Letné, kde přivítala nováčka z Opavy. Zde byl jednoznačným favoritem pražský celek. Přes 12 tisíc diváků na Letné si muselo na první gól počkat až do 73. minuty, kdy se trefil Kanga. O 10 minut později si dal Svozil vlastní gól a Sparta si tak v klidu došla pro vítězství 2:0.

Bohemians - Slovácko
V pražském ďolíčku přivítali domácí klokani Slovácko. Zde byli favoritem domácí fotbalisté Bohemians, kteří začali úřadovat už v prvním poločase. V 10. minutě se prosadil Jindříšek. Před koncem prvního poločasu přidal další zásah Mašek, který proměnil nařízenou penaltu. Ve druhém poločase si v 76. minutě kopnuli pokutový kop i hosté a Daníček penaltu proměnil v kontaktní gól. Další už ale hráči Slovácka nepřidali a tak se ze tříbodového zisku a výhry 2:1 mohli radovat hráči Bohemians.

Sigma Olomouc - Slavia Praha
Nabitý kádr Slávie si při neděli udělal výlet na první zápas do Olomouce, kde se utkal s místní Sigmou. Není třeba připomínat, že se čekala výhra pražského celku. V 21. minutě otevíral skóre Tecl a o 10 minut později přidal další gól do sítě Olomouce Stoch. Ve druhém poločase jěště navýšil rozdíl ve skóre Coufal a stanovil tak konečné skóre zápasu, který skončil jasnou výhrou pražské Slavie. Olomouc - Slavia 0:3.

Ostrava - Jablonec
Poslední zápas kola byl na programu v pondělí a střetly se v něm domácí Baník Ostrava s Jabloncem. Zde by měli být papírovými favority fotbalisté Jablonce, ale ti si nepřinesli svou formu z konce minulé sezóny do té právě zahájené. V Ostravě se hodně bojovalo a nepatrně navrch měli domácí. Diváci se dočkali jednoho jediného gólu, když svou aktivitou donutil Milan Baroš jabloneckého Holeše, dát si vlastní gól. Baník tak vyhrál nejmenším možným rozdílem 1:0.