Liga mistrů
27.května 2018

Real Madrid vyhrál po třetí za sebou Ligu Mistrů! Zářil Gareth Bale!

Card image

Real Madrid dnes vyhrál po třetí v řadě Ligu Mistrů. Ve finále neprestižnější evropské soutěže porazili hráči Bílého baletu Liverpool 3:1.

Výsledku výrazně pomohly dvě chyby gólmana Kariuse, ale také dvě parádní trefy Garetha Balea, který gól na 2:1 dával parádními nůžkami. První gól utkání byl v podstatě v režii gólmana Liverpoolu, který při výhozu po zemi trefil nohu před sebou stojícího Benzemy a diváci tak viděli nejlacinější gól této sezóny.

Liverpool dokázal brankou Maného vyrovnat, ale za deset minut už opět vedl Real, jak již bylo řečeno, trefil se Bale. Liverpool se nechtěl s tímto výsledkem smířit a za každou cenu se snažil utkání vyrovnat a dokonce Mané v 70. minutě trefil tyč. To však bylo poslední, co se Liverpoolu povedlo a definitivní ortel vynesl opět Bale ve spolupráci s nešťastným gólmanem Liverpoolu, kterého Bale trefil, avšak Karius nedokázal míč urdžet v rukou a Real zvýšil na konečných 3:1

Smutnou zprávou pro Liverpool bylo také zranění hlavní hvězdy Liverpoolu, a snad i celé této sezóny, Mahameda Salaha, který si poranil rameno a musel střídat. Dle aktuálních informací by mohl mít zlomenou klíční kost a možná si nezahraje mistrovství světa.

Podívejte se na sestřih finále Ligy Mistrů:

X