Liga mistrů
27.května 2018

Real Madrid vyhrál po třetí za sebou Ligu Mistrů! Zářil Gareth Bale!

Real Madrid vyhrál po třetí za sebou Ligu Mistrů! Zářil Gareth Bale! obrázek

Real Madrid dnes vyhrál po třetí v řadě Ligu Mistrů. Ve finále neprestižnější evropské soutěže porazili hráči Bílého baletu Liverpool 3:1.

Výsledku výrazně pomohly dvě chyby gólmana Kariuse, ale také dvě parádní trefy Garetha Balea, který gól na 2:1 dával parádními nůžkami. První gól utkání byl v podstatě v režii gólmana Liverpoolu, který při výhozu po zemi trefil nohu před sebou stojícího Benzemy a diváci tak viděli nejlacinější gól této sezóny.

Liverpool dokázal brankou Maného vyrovnat, ale za deset minut už opět vedl Real, jak již bylo řečeno, trefil se Bale. Liverpool se nechtěl s tímto výsledkem smířit a za každou cenu se snažil utkání vyrovnat a dokonce Mané v 70. minutě trefil tyč. To však bylo poslední, co se Liverpoolu povedlo a definitivní ortel vynesl opět Bale ve spolupráci s nešťastným gólmanem Liverpoolu, kterého Bale trefil, avšak Karius nedokázal míč urdžet v rukou a Real zvýšil na konečných 3:1

Smutnou zprávou pro Liverpool bylo také zranění hlavní hvězdy Liverpoolu, a snad i celé této sezóny, Mahameda Salaha, který si poranil rameno a musel střídat. Dle aktuálních informací by mohl mít zlomenou klíční kost a možná si nezahraje mistrovství světa.