Basketbal
23.května 2018

Videa: V playoff NBA jsou finále východní í západní konference vyrovnané

Videa: V playoff NBA jsou finále východní í západní konference vyrovnané obrázek

Golden State - Houston 92:95 (Stav série 2:2)

Obhájci titulu, Golden State, poraženi na domácí palubovce po rekordní sérii 16 vítězných zápasů v řadě. Hráči Houston Rockets se rychle oklepali po poslední prohře o 41 bodů a nyní sehráli vyrovnané a napínavé utkání. V první čtvrtině si Warriors získali 12 bodové vedení. Ještě do poloviny druhé čtvrtiny si ho udrželi, ale těsně před polovinou zápasu naopak Rockets odskočili na 10 bodů. Ve třetí čtvrtině se vývoj utkání opět otočil a do 10 bodového náskoku se dostali loňští obhájci. V závěrečné čtvrtině ale Houston nejdříve náskok Golden State smazal a v těsném a napínavém závěru nakonec zvítězil o 3 body.

Cleveland - Boston 111:102 (Stav série 2:2)

Cleveland dokázal zvrátit nepříznivou bilanci 0:2 na zápasy a nyní už s Bostonem vyrovnal sérii na 2:2. Celtics Boston se do vedení dostali jen v úvodu zápasu, během první poloviny první čtvrtiny. Pak už dominovali Cavaliers, kteří drželi náskok v rozmezí devíti a patnácti bodů. V závěru utkání Celtics trochu náskok stáhli, ale zvrátit jasný vývoj utkání se jim nepodařilo. Hvězdný a skoro nezastavitelný James LeBron získal 44 bodů. Více než 40 bodů ve vyřazovacích zápasech ve své kariéře LeBron nastřílel už 25x.