21.května 2018

Sestřihy: Cleveland snížil s Bostonem, Golden State rozdrtil Houston

Sestřihy: Cleveland snížil s Bostonem, Golden State rozdrtil Houston obrázek

Golden State - Houston 126:85 (Stav série 2:1)

Už šestnáct domácích utkání play off NBA v řadě vyhráli basketbalisté Golden State. Finále Západní konference průběžně vedou 2:1 na zápasy. V posledním utkání porazili Houston o 41 bodů, což je nový klubový rekord ve vyřazovacích utkání.

První čtvrtina byla ještě vyrovnaná, ale ke konci už Warriors získávali mírný náskok. Během druhé čtvrtiny ho udrželi a ve třetí a čtvrté čtvrtině ho ještě navýšili na konečných 41 bodů. Poslední dvanáctiminutovku vyhráli v poměru 38:18.

Cleveland - Boston 116:86 (Stav série 1:2)

Cleveland snížil sérii na domácí půdě. Boston zkrátka na hřištích soupeře nehraje s takovou lehkostí jako na domácí palubovce. Během letošního ročníku play off Boston z šesti venkovních utkání vyhrál pouze jednou. I v tomto utkání byl rozdíl jasně patrný. Cavaliers od začátku utkání získávali náskok, který postupně zvyšovali až do konce zápasu.

Cleveland by se rád počtvrté v řadě podíval do finále, ale Boston ještě nikdy neprohrál sérii ve které vedl 2:0 na zápasy. O vyrovnání série na 2:2 se bude Cleveland snažit už dnes v noci.