Basketbal
17.května 2018

Houston deklasoval úřadující šampiony a srovnal sérii na 1:1

Houston deklasoval úřadující šampiony a srovnal sérii na 1:1 obrázek

Finále západní konfederace, které rozhodne, kdo postoupí do finále NBA je po posledním utkání vyrovnané 1:1. Houston porazil vysokým rozdílem úřadující šampiony z Golden State.

Většinu první čtvrtiny šlo o vyrovnané utkání a oba týmy se přetahovaly o těsné vedení. Ke konci první dvanáctiminutovky hráči Rockets mírně odskočili na rozdíl pěti až šesti bodů. Se začátkem druhé čtvrtiny Warrios dotáhli Rockets až na rozdíl jednoho koše, jenže pak Houston opět odskočil a tentokrát už na větší rozdíl. V polovině utkání měl Houston náskok příjemných 14 bodů. Zhruba se stejným bodovým rozdílem oba celky odehrály třetí čtvrtinu. V závěrečné části zápasu Houston odskočil až na rozdíl 29 bodů. Výsledné skóre 105:127 (Golden State : Houston).

Před domácími fanoušky Houston táhl James Harden a Eric Gordon. Každý s nich se postaral o 27 bodů. Soupeře jednoznačně vedl Kevin Durant, jež získal celkem 38 bodů. Třetí utkání se odehraje 20.5.2018.