Basketbal
11.září 2019

Basketbal: Češi prohráli ve čtvrtfinále s Austrálii, přesto jsou nejlepší v dějinách ČR!

Basketbal: Češi prohráli ve čtvrtfinále s Austrálii, přesto jsou nejlepší v dějinách ČR! obrázek

Čeští basketbalisté prohráli ve čtvrfinále s Austrálii a do dalších bojů o titul na MS v Basketbale již nezasáhnou. Přesto se jedná o nejlepší český basketbalový úspěch za poslední 32 let. V rámci šampionátu mají ještě možnost zabojovat o páte až osmé místo. Doposud nejlepším úmístěným je šesté místo, které získal tým Československa v roce 1970.

Cesta českého týmu letošním basketbalovým šampionátem však nebyla špatná, spíše naopak. Někteří ji dokonce nazývají senzací. Hned na úvod nastoupili čeští basketbalisté proti houževnatému týmu USA, který měl všechny předpoklady pro to, aby vyhrál celý šampionát. Dnes už víme, že díky Francii se tak nestane. Češi dokázali se soupeřem ze zámoří držet tempo jen první čtvrtinu, ale i přesto sehráli s favoritem obstojné utkání. Prohráli v poměru 67:88, což skutečně není tak špatný výsledek, jak by se mohlo zdát.

V druhém utkání na český výběr čekal tým Japonska, kde se bude konat letní olympiáda 2020. S japonskem si čeští basketbalisté poradili 89:76 a stejně tak v dalším utkání porazili tým Turecka 91:76. Tyto dvě výhry posunuli české basketbalisty do osmifinále. Na své cestě šampionátem ještě porazili tým Brazílie 71:93.

V osmifinále narazili český basketbal na reprezentační výběr Řecka. Řecko bylo silnější a dobře bránilo, což vedlo k prohře českého týmu v poměru 77:84. Tento těsný výsledek však ještě neznamenal pro český tým konec a pro Řeky postup, jelikož se čekali na výsledek utkání USA vs. Brazílie. USA Brazilce porazilo, což znamenalo pro český basketbal další historický okamžit - postup mezi osm nejlepším týmu světa do čtvrfinále MS.

V bojích o finále se utká přemožitel českého výběru Austrálie se Španělskem a druhou dvojicí bude Argentina a Francie. Právě Francie se ve čtvtfinále postarala o senzaci, když zastavila údajný tým hvězd - výběr USA. Američané se tak dostali do stejné skupiny pro boje o umístění na šampionátu jako český tým pod vedení kouče Ginzburga.

Sestřih čtvrfinálového utkání Česko vs. Austrálie:

X