Basketbal
11.září 2019

Basketbal: Češi prohráli ve čtvrtfinále s Austrálii, přesto jsou nejlepší v dějinách ČR!

Basketbal: Češi prohráli ve čtvrtfinále s Austrálii, přesto jsou nejlepší v dějinách ČR! obrázek

Čeští basketbalisté prohráli ve čtvrfinále s Austrálii a do dalších bojů o titul na MS v Basketbale již nezasáhnou. Přesto se jedná o nejlepší český basketbalový úspěch za poslední 32 let. V rámci šampionátu mají ještě možnost zabojovat o páte až osmé místo. Doposud nejlepším úmístěným je šesté místo, které získal tým Československa v roce 1970.

Cesta českého týmu letošním basketbalovým šampionátem však nebyla špatná, spíše naopak. Někteří ji dokonce nazývají senzací. Hned na úvod nastoupili čeští basketbalisté proti houževnatému týmu USA, který měl všechny předpoklady pro to, aby vyhrál celý šampionát. Dnes už víme, že díky Francii se tak nestane. Češi dokázali se soupeřem ze zámoří držet tempo jen první čtvrtinu, ale i přesto sehráli s favoritem obstojné utkání. Prohráli v poměru 67:88, což skutečně není tak špatný výsledek, jak by se mohlo zdát.

V druhém utkání na český výběr čekal tým Japonska, kde se bude konat letní olympiáda 2020. S japonskem si čeští basketbalisté poradili 89:76 a stejně tak v dalším utkání porazili tým Turecka 91:76. Tyto dvě výhry posunuli české basketbalisty do osmifinále. Na své cestě šampionátem ještě porazili tým Brazílie 71:93.

V osmifinále narazili český basketbal na reprezentační výběr Řecka. Řecko bylo silnější a dobře bránilo, což vedlo k prohře českého týmu v poměru 77:84. Tento těsný výsledek však ještě neznamenal pro český tým konec a pro Řeky postup, jelikož se čekali na výsledek utkání USA vs. Brazílie. USA Brazilce porazilo, což znamenalo pro český basketbal další historický okamžit - postup mezi osm nejlepším týmu světa do čtvrfinále MS.

V bojích o finále se utká přemožitel českého výběru Austrálie se Španělskem a druhou dvojicí bude Argentina a Francie. Právě Francie se ve čtvtfinále postarala o senzaci, když zastavila údajný tým hvězd - výběr USA. Američané se tak dostali do stejné skupiny pro boje o umístění na šampionátu jako český tým pod vedení kouče Ginzburga.

Sestřih čtvrfinálového utkání Česko vs. Austrálie:


Na webu sportsprenosy.cz najdete aktuální články za světa sportu a online přenosy sportovních událostí. Fotbal, hokej, tenis, basketbal a spoustu dalších. Každý den pro Vás máme sport živě, online a zdarma.


Videa a streamy (živé přenosy) nabízené ke zhlédnutí na stránce www.sportprenosy.cz nejsou pod správou tohoto webu. Na videa je odkazováno prostřednictvím serveru třetích stran, podobně, jako jsou sdílena videa ze serveru YouTube. Videa a streamy jsou volně dostupné na zahraničních webech, a to zdarma.

Fotbal live – fotbal živě

S námi můžete sledovat fotbal živě ze všech koutů světa z pohodlí Vašeho domova. V kategorii můj fotbal můžete zvolit fotbal live nebo fotbal online a sledovat živé přenosy zdarma, které nabízí moderované živé sportovní přenosy z celého světa. Na našich stránkách se vysílá nejvyšší česká fotbalová Fortuna liga, Fortuna národní liga, ale například i Premier league, Bundesliga a Liga mistrů UEFA živě! V kategorii fotbalové výsledky naleznete aktuální tabulky, výsledky jednotlivých utkání a navíc záložku: výsledky fotbal. Fotbal je v České republice jeden z nejoblíbenějších sportů a proto Vám nabízíme všechny důležité novinky, informace, aktuální výsledky a hlavně již zmíněné živé přenosy zdarma!

Hokej online – hokej živě

Na webu sportprenosy.cz naleznete živé přenosy zdarma – mimo jiné i hokej živě zdarma! Nezáleží, zda Vás zajímá Tipsport extraliga živě, NHL live nebo hledáte výsledky NHL online, KHL live, případně výsledky MS v hokeji 2018, všechno to naleznete na webu sportprenosy.cz. Český a zahraniční hokej nemusíte sledovat jen na ČT sport živě, ale vybrat si můžete hned z několika možností na našem webu a sledovat hokej živě na internetu. Speciální kapitolou je pak Tipsport extraliga ledního hokeje, kde je Vám k dispozici také extraliga tabulka, ve které naleznete všechny aktuální hokejové výsledky nejvyšší české hokejové soutěže.

Živé přenosy – sport živě

Přinášíme Vám živé přenosy zdarma. Pro sledování tv přenosů se nemusíte registrovat ani přihlašovat. Každý live sport stream, který je zveřejněn na webu sportprenosy.cz je zdarma. Sport živě tak můžete sledovat z pohodlí svého domova na počítači nebo v telefonu. Sportovní přenosy živě naleznete v záložce živé přenosy. Sledovat můžete mimo jiné i formule 1 živě nebo se i zpětně, podívat na formule 1 přenosy. Samozřejmě své místo u nás má hokej živě, fotbal živě a tenis živě! Hned vedle naleznete také sportovní výsledky z nejrůznějších sportovní odvětví. Veškerý sport živě na internetu můžete sledovat zdarma i na telefonu prostřednictvím našeho webu www.sportprenosy.cz.


X