Basketbal
23.ledna 2019

Sestřih: První triple double v české historii. Satoranský válí v NBA za Washington, který už sahá po play off

Sestřih: První triple double v české historii. Satoranský válí v NBA za Washington, který už sahá po play off obrázek

Basketbalisté Washingtonu k dnešnímu dni zaznamenali už čtvrté vítězství z pěti posledních zápasů a jsou velmi blízko k účasti v play off, protože od postupových příček je dělí pouhé dvě výhry.

Tomáš Satoranský je v současnosti jednoznačně nejlepším českým basketbalistou v NBA a dává o sobě pořádně vědět. Na poslední výhře nad Detroitem se podílel deseti body, osmi asistencemi a čtyřmi doskoky.

To ale není z Tomášových úspěchů zdaleka všechno. V jednom z posledních zápasů, konkrétně proti Milwaukee totiž zaznamenal první triple double v české historii v rámci NBA. Právě v duelu proti Milwaukee Satoranský zaznamenal osobní maximum a to 18 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí. Co to znamená triple double? Získání ve třech sledovaných statistikách dvouciferné číslo. Už v prvním utkání letošního roku k tomu byl Satoranský blízko, ale nepodařilo se mu získat potřebný počet asistencí. Podobně na tom byl v roce 2014 další český hráč, který se prosadil v NBA, Jiří Welsch. Skromný Satoranský připisuje svůj úspěch svým spoluhráčům, ale jeho kvality nelze popřít a umědomuje si je i klubový prezident Ernie Grunfeld, který mu osobně přišel pogratulovat.

Tomášovi přejeme mnoho úspěchů v základní hrací části i v následných bojích v play off. Je totiž teprve čtvrtým českým hráček, který se prosadil v zámořské NBA. První Čechem byl Jiří Zídek (1995 - 1998), druhým Jiří Welsch (2002 - 2005), třetím Jan Veselý (2011 - 2014) a čtvrtým je právě Tomáš Satoranský (2016 - )

Sestřih Detroit Pistons vs Washington Wizards. Povšimněte si přihrávky Tomáše Satoranského v čase 1:42 (herní čas: 7:19 v první čtvrtině).

X