Basketbal
17.prosince 2018

Sestřih: Nový český rekord v NBA vytvořil Satoranský při bránění LeBrona Jamese

Sestřih: Nový český rekord v NBA vytvořil Satoranský při bránění LeBrona Jamese obrázek

Skvělý basketbalový večer zažil Tomáš Satoranský v zámořské NBA tento víkend. Možná to byl právě ten nejlepší v jeho kariéře. Velkým dílem pomohl k výhře Washingtonu 128:110 nad Los Angeles Lakers.

Satoranský odehrál během jednoho utkání 45 minut a 37 vteřin. Tím pokořil 13 let starý rekord Jiřího Welsche, ten tehdy v dresu Milwaukee odehrál na palubovce 43 minut. Satoranský při tomto novém rekordu byl na lavičce pouhé dvě a půl minuty. Důvodem byla zranění některých hráčů a nedokončené přestupy. Trenér Washingtonu tak potřeboval co nejvíce využít základní sestavu. A to se mu vyplatilo.

Český reprezentant převážně pomáhal s obranou Jamese LeBrona, největší hvězdou soutěže. Ten tentokrát získal jen 13 bodů. To je pro Jamese nejméně od letního přestupu do Lakers. Satoranský nasbíral 11 bodů. Pět asistencí a čtyři doskoky. V dresu Washingtonu nejvíce zářil John Wall. Ten získal úctyhodných 40 bodů a celkem 14 asistencemi řídil první výhru Washingtonu za pět zápasů.