Basketbal
9.června 2018

FINÁLE NBA: Golden State ve čtvrtém finálovém zápase smetli Cleveland a stali se mistry NBA obrázek

Finálovou sérii basketbalové NBA ovládli hráči Golden State a i ve čtvrtém utkání série porazili Cleveland. Zajistili si tak titul mistrů NBA v nejkratším možném čase a obhájili i loňské vítězství. Cleveland prohrál finálovou sérii potřetí za poslední 4 sezóny.

Golden State ovládli čtvrtý finálový zápas a od začátku postupně zvyšovali svůj náskok. Ve třetí čtvrtině vedli o více než 20 bodů a o vítězi bylo téměř rozhodnuto. Cleveland už neměl sílu na obrat tak vysokého rozdílu proti tak dobře hrajícímu mužstvu jako byli hráči Golden State. Ke konci utkání stáhl Cleveland ze hry i Jamese a dal tak najevo, že už utkání nebudou dramatizovat. Golden State nakonec vyhrál na palubovce Clevelandu 108:85.

Kevin Durant, který Golden State pomohl v průměru 29 body na zápas, byl zvolen nejužitečnějším hráčem finále byl stejně jako minulý rok. O další výrazný příspěvek v bojích o vítěznou trofej se zasloužil i Stephen Curry. Naopak LeBron James, i přes famózní vstup do finálové série, nasbíral v posledním zápase sezóny jen 23 bodů. Po zápase ale přiznal, že po prvním zápase série, který Cleveland prohrál až v prodloužení, si vážně poranil ruku. Údajně po prohře vzteky praštil do tabule.