Basketbal
1.června 2018

FINÁLE NBA: Cleveland padl v prodloužení. Ani 51 bodů Jamese nepomohlo

FINÁLE NBA: Cleveland padl v prodloužení. Ani 51 bodů Jamese nepomohlo obrázek

První zápas finále basketbalové NBA byl natolik vyrovnaný, že muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém domácí Golden State rohodli o svém vítězství.

James zařídil Clevelandu před koncem zápasu vedení o 2 body, domácí Curry byl ale při úspěšném zakončení faulován a dostal výhodu trestného hodu, kterým poslal Warriors do jednobodového vedení. 4 vteřiny před koncem měl možnost strhnout výhru na stranu hostů Hill, ale proměnil jen jeden trestný hod a poslal tak zápas do prodloužení.

V prodloužení se Clevelandu nedařilo a hráči Golden State si hlídali náskok až do vítězného konce.

LeBron James v zápase posbíral 51 bodů, který si tak vylepšil o 2 body osobní maximum v play-off. Tento osobní úspěch by ale určitě vyměnil za výhru svého celku, který tak po prvním finálovém zápase prohrává v sérii hrané na 4 vítězství 0-1.