Basketbal
29.května 2018

Boston - Cleveland 79:87 (Stav série 3:4)

Boston Celtics poprvé v play off prohráli na domácí palubovce a přijdou o velké finále. Boston porazil Cleveland 87:79. V úvodu utkání sice vedl Boston, dokonce se dostal do více než 10 bodového vedení, jenže v polovině utkání už to bylo jen o 4 body. LeBron James opět zářil a předčil ve statistikách všechny ostatní hráče svého týmu i soupeře. Výkon Cavaliers se postupně zvedal a to právě díky výkonu Jamese, který získal 35 bodů a slaví už osmý postup do finále NBA.

Houston - Golden State 92:101 (Stav série 3:4)

Golden State dokázali otočit vývoj utkání a po čtvrté v řadě postupují do finále, kde se utkají s Clevelandem. Warriors prohráli první i druhou čtvrtinu, ale jasná dominance ve třetí čtvrtině zápas rozhodla. A v poslední části už jen hráči Golden State kontrolovali zhruba desetibodový náskok a postup do finále NBA. Kevin Durant v dresu Warriors nasbíral 34 bodů, James Harden za Rockets získal bodů 32.