14.července 2018

Poprvé v dějinách získali hráči Belgie medaili ze světového šampionátu a to konkrétně bronzovou. V zápase o třetí místo letošního MS ve fotbale, které se koná v Rusku přehráli tým Anglie a zaslouženě vyhráli 2:0.

Anglické trápení a čekání na medaili z Mistrovství světa tak pokračuje. Poslední medaili získali Angličané v roce 1966.

Do zápasu nastoupili na obou stranách ti nejlepší a Belgičané za to hned od začátku pořádně vzali. Celá akce začala u gólmana, který rozehrál na Lukaku, ten parádní kličkou poslal míč na Chadliho, který nacentroval na Meuniera a ten dal nejrychlejší gól své reprezentace v dějinách MS.

Následoval tlak Anglie, která se ze všech sil snažila dát vyrovnávací gól, ale vysloveně gólovou situaci nevytvořili ani v první ani v druhém poločase. K asi největší šanci e dostal Dier, který si výborně narazil s Lingardem a poté překonal přehazovačkou gólmana. Gólové oslavy a vyrovnání však zhatil stoper Alderweireld, který ve skluzu pohotově vykopl míč z brankové čáry Naopak Belgie, která úspěšně bránila, využila otevřené obrany Angličanů a v 83. minutě po nahrávce De Bruyneho zakončil k tyči Hazard a rozhodl, že bronzové medaile si letos odvezou Belgičané.

Kdo si vsadil, že nejlepší střelec turnaje Harry Kane dá branku, bohužel pohořel. Ačkoli příležitosti vyrovnat, Kane skutečně měl. Při té první, ale sice trefil centr Sterlinga, ale v pádu zakončil mimo bránu. Při druhé pak nedosáhl těsně před prázdnou bránou na míč z autu.

Dá se ale říci, že anglické hře chyběla kombinace, rozmanitost a celkové nápad, zatímco hráči Belgie si utkání užívali a o parádní sklepávačky, patičky a kombinace nebyla nouze. I to výrazně pomohlo Belgičanům k bronzovým medailím na MS 2018 v Rusku.