13.července 2018

Je to již skoro měsíc, co v Rusku na 12 stadionech začalo Mistrovství světa ve fotbale 2018! První série zápasů se odehrála 15.6.2018 a již tuto neděli 15.7.2018 se dozvíme, kdo vystřídá Německo na vrcholu světového fotbalu.

Připomínáme, že Německo vypadlo již v základní skupině. Posledním soupeřem Německa byla Jižní Korea a i tento zápas německý výběr prohrál. Naopak svoji cestu na vrchol - do finále letošního MS ve fotbale již v úterý potvrdili favorizovaní hráči Francie, když v semifinálovém utkání porazili Belgii 1:0. Vítězný gól pro svůj tým zajistil Umtiti. Naopak Belgie si v sobotu zahraje o třetí místo proti druhému poraženému z semifinále - Anglii.

Ta prohrála ve čtvrtekA s Chorvatskem 1:2 v prodloužení. Chorvatsko dokázalo utkání, ve kterém prohrávali 0:1, nejprve vyrovnat a dotáhnout do prodloužení, ve kterém skóroval Mandžukič a zajistil svému týmu historický postup do boje o zlaté medaile. Chorvatsko je finále MS vůbec poprvé v historii.

Ve finálovém utkání, které začíná v neděli od 17:00, se můžete těšit na francouzské hvězdy jako Paul Pogba, N'Golo Kanté, Samuel Umtiti, Blaise Matuidi, Olivier Giroud, Antoine Griezmann, Kylian Mbappé. Naopak v kostkovaných červenobílých dresech Chorvatska nastoupí Dejan Lovren, Josip Pivarić, Ivan Strinić, Mateo Kovačić, Luka Modrić, Ivan Rakitić, Andrej Kramarić, Mario Mandžukić nebo Ante Rebić.

Podívejte se na cestu do finále obou týmu, největší hvězdy a další zajímavosti o finalistech: