7.července 2018

Sestřih: Další kiks fotbalového gólmana a smutný konec pro Uruguay! Porážka od Francie 0:2

Sestřih: Další kiks fotbalového gólmana a smutný konec pro Uruguay! Porážka od Francie 0:2 obrázek

Francie, která porazila Argentinu v utkání, kde padlo opravdu hodně gólů (celkem 7), narazila ve čtvrtfinále na Uruguay, kterou média vychvalovali za skvělou obranu a defenzivní činnost všech hráčů. V tomto utkání to však bylo trośku jinak.

Fanoušci Uruguaye očekávali, že po skalpu Ronalda přijde stejný scénář i s Griezmannem a Mbappém, ale opak byl pravdou. Hráčům Uruguaye nepomohl ani hnací motor být po osmi letech mezi čtyřmi nejlepšími na světě.

Zápas to byl z počátku vyrovnaný a Uruguay francouze prvních 40 minut k ničemu nebezpečnému nepustila. Pak ale skóre otevřel Varan po skvělém centru Griezmanna. Chvíli na to měl stejnou příležitost soupeř, ale šance gólem neskončila.

Francie pak zbytek utkání kontrolovala a soupeře do žádné větší akce nepouštěla. Navíc občas vyrazila do protiútoku, což se ukázalo jako důležité, když Griezmann vystřelil z 20-ti metrů a zkušenému gólmanovi Muslerovi k jeho smůle míč propadl rukavicemi do sítě a bylo po všech uruguajských nadějích na vyrovnání. Francie si tak zahraje semifinále Mistrovství světa po 12-ti letech.

Podívejte se na sestřih utkání Uruguay - Francie 0:2:

X