9.července 2018

Rakitič opět rozhodl penaltový rozstřel. Smolov nezvládl panenkovský dloubák

Rakitič opět rozhodl penaltový rozstřel. Smolov nezvládl panenkovský dloubák obrázek

Rusko potrápilo chorvatského favorita a vzdorovalo až do poslední minuty. Pořadatelská země to s Chorvaty dotáhla až do prodloužení po kterém následoval penaltový rozstřel. V něm poslal Chorvatsko do semifinále Rakitič.

V duelu mezi domácím Ruskem a chorvatským favoritem se čekalo na první gól do 31. minuty. Branskář Šubašič nedostal žádnou šanci, protože Denis Čeryšev ho obstřelil nechytatelnou střelou ze vzdálenosti zhruba 25 metrů. Byl to už 4. gól Čeryševa na šampionátu. Než ale oba celky odešly do šaten bylo srovnáno, protože centr Mandžukiče využil Kramarič a tím vyrovnal skóre na 1:1. V druhém poločase mělo Rusko dobře postavenou bránu, protože Perišič trefil jen tyč a to znamenalo prodloužení. V něm se jako první prosadil chorvatský stoper Domagoj Vida když ve 101. minutě po rohovém kopu mířil hlavou přesně. Jenže pět minut před koncem vyrovnal na 2:2, také hlavou, Fernandes. Penalty přinesly velmi zajímavou a napínavou podívanou. Modrič měl při své penaltě obrovské štěstí. Naopak Smolov nedokázal dobře kopnout panenkovský dloubák a Rakitič tak posledním penaltovým kopem rozhodl.