9.července 2018

Anglie porazila Švédsko 2:0 a postupuje do semifinále. Poprvé od roku 1990

Anglie porazila Švédsko 2:0 a postupuje do semifinále. Poprvé od roku 1990 obrázek

'Konečně brankář, co nás podrží.' Angličané mají po dlouhé době brankáře, který je schopný svými zákroky týp podržet a uklidnit zadní řady. Po letech neúspěšných šampionátů má letos Anglie medailové ambice a Jordan Pickford se stává jednou z hlavních postav anglické reprezentace. Proti Švédsku vychytal už druhou nulu na šampionátu. Další výrazná postava Harry Kane, který vede tabulku střelců, se tentokrát neprosadil.

V 19. minutě měl velkou šanci Kane, který po Sterlingově kličce pálil těsně vedle švédské brány. Ve 30. minutě už se ale měnilo skóre, když se po rohovém kopu vyšplhal nejvýše do vzduchu Maguire a nasměroval míč do švédské brány. O 15 minut pozděni měl další gól na kopačce Sterling, ale s únikem si neporadil dobře a šanci zahodil. Po přestávce zahrozili i hráči Švédska, Pickford byl ale u své tyče včas. V 59. minutě přidala Anglie druhý gól a opět ze vzduchu. Hlavou se prosadil po dobrém náběhu nikým nehlídaný Alli, proti kterému už stál pouze švédský brankář, který ale gólové oslavě Anglie nezabránil. Jako odpověď na gól přišla krásná Švédská akce, na konci které ale stál Pickford se svým výborným zákrokem. V 72. minutě předvedl Pickford další skvělý zákrok proti švédské střele z prostoru penaltového bodu. Nic dalšího už se nestalo a Anglie tak vyhrála 2:0 nad Švédskem a poprvé od roku 1990 postoupila do bojů o medaile.