4.července 2018

Anglie zlomila své penaltové prokletí na šampionátech. Vyřadila Kolumbii a postupuje obrázek

Poslední postupující celek do čtvrtfinále je Anglie, která ve druhém úterním osmifinálovém utkání narazila na Kolumbii. Kursovým favoritem byla Anglie, pro kterou hovořila i bilance vzájemných zápasů.

První velkou šanci zápasu měl anglický kapitán Kane, hlavička z úhlu se mu ale nepovedla. V 54. si ale po rohovém kopu Kane vykoledoval penaltu, když ho jeden z bránících hráčů kolumbie poslal v pokutovém území k zemi. K exekuci penalty se postavil sám Kane a s jistotou proměnil. 1:0. V 81. minutě přišla chyba v anglické rozehrávce a dva útočníci Kolumbie startovali proti jedinému obránci Anglie. Situaci stihli obránci doplnit alespoň na 3 na 3, z nadějného protiútoku tak nakonec byla jen střela nad anglickou bránu. Anglie držela hubený jednogólový náskok až do 3. minuty nastavení, kdy se Kolumbii podařilo prosadit po rohovém kopu. Skóre vyrovnal hlavičkou Mina. A šlo se do prodloužení. Ve 112. minutě měl velkou šanci Rose, ale těsně minul vzdálenější tyč Kolumbijské brány. Zápas tak dospěl až do penaltového rozstřelu. V těch každý z brankářů chytil jednu penatu. Jedinou penaltu, která nešla do brány, měl na svědomí Uribe, který trefil jen břevno. Po výhře 4:3 v penaltách tak Anglie porazila Kolumbii a stala se posledním čtvrtfinalistou mistrovství světa 2018.