3.července 2018

VIDEO: První a jediný gól v utkání Švédsko : Švýcarsko - další vlastňák!

VIDEO: První a jediný gól v utkání Švédsko : Švýcarsko - další vlastňák! obrázek

Pouze jediný gól stačil hráčům tří korunek ze Švédska, aby porazili a vyřadili Švýcarsko ze světového šampionátu. Hrdinou utkání byl střelec Švédska Emil Forsberg, který ale opravdu jen vystřelil, protože jeho střelu si opravdu nešťastně do vlastní brány sklepl Akanji.

Ačkoliv proti sobě nastoupili skoro vyrovnané celky, Švédsko jakoby od začátku, mělo trošku navrh. Hned v úvodu utkání zahodil své dvě šance Berg a svoji příležitost nevyužil ani Ekdal. Naopak Švýcarsko mělo dobré a možná i lepší držení míče, ale k šanci ohrozit gólmana se nedostalo. Jedinou výjimkou byla střela Džemailiho, ale mířila mimo.

I když Švédi většinou dávají góly hlavou, nejdůležitější chvíle tohoto utkání šla po zemi z osy hřiště. Jak jsme již zmiňovali, Emil Forsberg si naběhl na střed a po zemi vypálil. Jeho střela by pravděpodobně nebyla pro švýcarského brankáře žádný problém a také už na ni byl patričně připraven, ale těsně před ním ji nešikovně tečoval Akanji mimo dosah Sommera.

V závěru utkání se Švýcarsko ze všech sil snažilo vyrovnat, ale do pořádných příležitostí se nedostali. Ještě před úplným koncem mohl dát pojišťovací gól na 2:0 Olsson, ale těsně před pokutovým území ho poslal k zemi Lang, který za svůj faul dostal červenou kartu. Z původní nařízené penalty byl po konzultaci s videorozhodčím nařízen přímý kop, ze kterého však gól nepadl a tak Švédsko porazila Švýcarsko 1:0.

Sestřih osmifinálového utkání dvou evropských celků:

X