3.července 2018

Brazílie postupuje i s teatrálními výjevy Neymara. Prý má nejnižší práh bolesti

Brazílie postupuje i s teatrálními výjevy Neymara. Prý má nejnižší práh bolesti obrázek

Postup do čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbalu slaví Brazílie už po sedmé za sebou. A je to zásluha především hvězdného Neymara. První gól sám vstřelil a na druhý přihrál.

Kdyby si šlo vsadit, zda bude Neymar alespoň jednou v zápase simulovat, měl by každý sázkař výhru jistou, protože ani osmifinálový duel mezi Brazílií a Mexikem nebyl výjimkou a k vidění bylo pár teatrálních scén tohoto skvělého fotbalisty, ale také dobrého herce. První poločas gól nepřinesl ani na jedné straně. Držení míče bylo vyrovnané, střely nebo alespoň pokusy o ně také, ale střely na branku mluvily jasně v neprospěch Mexika. Gól přišel až v druhém poločasu, kdy se trefil Neymar v 51. minutě. A druhý gól, který vnesl mezi Brazilce ještě více klidu přišel těsně před koncem, v 88. minutě, kdy Neymarovu střelu dorazil Firmino.

Na hvězdného Neymara se snáší vlna uznání, ale i kritiky. Uznání jistě zaslouží za skvělé fotbalové výkony. Svými 23 pokusy o střelu a 12 střelami na branku je nejvíce střílejícím hráčem na šampionátu. Jenže se také stal 23 krát obětí faulu, což také znamená prvenství na MS. K těmto právem odpískaným faulům je ale nutné připočíst další teatrální pády po sebemenším kontaktu s protihráčem, za což Neymara negativně hodnotí třeba i bývalý anglický reprezentant nebo další vysloužilí vynikající hráči, kteří se vyjadřují třeba i tak, že má Neymar asi nejnižší práh bolesti ze všech fotbalistů. Ve videu můžete sledovat jak skvělé gólové akce v utkání Brazílie - Mexiko, tak i simulování právě brazilské hvězdy.

X