2.července 2018

Po skončení utkání Belgie a Japonska známe dalšího semifinalistu letošního MS 2018 ve fotbale. Utkání bylo plné velkých překvapení a také největšího obratu na tomto Mistrovství světa ve fotbale. Utkání skončilo gólem v 94. minutě 3:2 pro Belgii, která však ještě v 60. minutě prohrávala o dva góly.

Zápas začal opravdu velmi pozvolna a prvních několik minut nebylo zdaleka poznat, kdo je favoritem, ale zároveň jsme neviděli žadnou větší akci ani na jedné straně. V závěru prvního poločasu začínali japonským hráčům jakoby docházet síly a belgie stupňovala svůj tlak, ale gólu se však nedočkala.

Po přestavce přišel neočekávaný zvrat utkání, když japonec Genki Haraguchi vstřelil ve 48. minutě první gól tohoto utkání a Japonsko prakticky z ničeho vedlo 1:0. Ani ne za 4 minuty však přišlo ještě větší překvapení, když Takashi Inui navýšil na 2:0 pro Japonsko.

Bylo jasné, že Belgie musí hru otevřít a začít riskovat, aby rychle dali kontaktní gól. Toho se skutečně belgičané dočkali, ale až v 69. minutě po střele Vertonghena. Belgický tlak však musel vytrvat a odměnou byl belgičanům gól v 74. minutě, kdy vyrovnal Marouane Fellaini.

Utkání plynulo za vyrovnaného stavu do prodloužení a v 90. minutě se zdálo, že tomu opravdu nemůže být jinak. Rozhodčí nastavil 4 minuty a to byl přesně čas, který belgičané potřebovali. Právě v poslední nastavené minutě a to opravdu na jejím konci sprintovalo hned několik belgických hráčů směrem na gólmana Japonska a jejich náběh po parádním přenechání v malém vápně byl rozhodujíci. Belgičané dokázali otočit utkání z 0:2 na 3:2 a postupují do semifinále.