2.července 2018

Sestřih: Ruský fotbalový zázrak v Rusku = smutný den pro Španělsko

Sestřih: Ruský fotbalový zázrak v Rusku = smutný den pro Španělsko obrázek

O senzaci se postarali domácí fotbalisté z Ruska, kteří postoupili na světovém šampionátu mezi osm nejlepších, když vyřadili favorizované Španělsko. Utkání dopadlo 1:1, ale z penaltového rozstřelu vyšli lépe Rusové.

Zápas byl od začátku trošku nudný. Oba týmy hráli velmi opatrně, ale bylo vidět, že Španělsko má herní převahu. Prvních dvacet minut skoro bez vyjímky neustále drželi španělští hráči míč. Rusové vytvořili pevnou blokádu na hranici pokutového území a i přes opravdu dobrou obranu se povedlo získat ve 12. minutě Španělsku vedení. Isco centroval míč do pokutového uzemí na Romose, kterého bránil Ignaševič. Byl to právě Ignaševič, kdo si nešťastně sklepl míč do vlastní brány.

Domácí se k ohrožení španělské branky dostávali jen velmi zřídka, ale těsně před přestávkou zakončoval hlavou Dzjuba a trefil v pokytovém území ruku Piqého. Rozhodčí nekompromisně nařídil penultu, kterou sám Dzjuba proměnil.

V druhém poločase se však diváci nudili ještě více. Španělsko si přihrávalo, rusové byli zatažení před vlastního brankáře a velmi úspěšně bránili vyrovnané skóre. Španělská hra byla velmi pomalá a hráči nedokázali najít recept na překonání ruského obrany. Přesto v závěru utkání měli možnost rozhodnou střídající Iniesta a Aspas. Obě šance však likvidoval Akinfejev.

Utkání šlo do prodloužení. A zářil opět Akinfejev, který vychytal gólovou šanci Rodriga, a následně v penaltovém rozstřelu i další dva pokusy, címž poslal rusko do historického čtvrtfinále.