2.července 2018

Drama v penaltových rozstřelech. Oba gólmani chytili 3 penalty. Postupuje Chorvatsko! obrázek

Po Švýcarské seznaci na MS v hokeji málem přišla dánská senzace na MS ve fotbale. Měl to být jasný výsledek a jednoduchá výhra pro sázkaře, ale bylo z toho napínavé utkání až do poslední penalty.

Gól v první minutě hry. Tak začalo utkání Chorvatsko - Dánsko. Jenže ho nevstřelilo Chorvatsko, jak by si asi každý myslel, ale po dalekonosném autovém vhazování Dánska se ve skrumáži před brankou prosadil Jörgensen. Jednalo se o prozatím nejrychleji vstřelený gól na tomto mistrovství. Historicky nejrychlejší branka padla v roce 2002 po jedenácti sekundách hry. Dánská překvapivá radost ale netrvala dlouho, protože Mandžukič po šťastném gólu dokázal vyrovnat na 1:1 už ve 4. minutě hry. Zbytek základní hrací doby přinesl šance zejména před dánskou bránou, ale ani jeden z Chorvatů se nedokázal prosadit. Prodloužení bylo ve znamená opatrné hry na obou stranách. Pak ale šest minut před koncem běžel Rebič na Schmeichela téměř sám. V patách mu byl jen Jörgensen. Rebič obešel kličkou brankáře, jenže pak ho Jörgensen fauloval, což znamenalo pokutový kop. K němu se postavil Chorvatský kapitán Modrič. Ale jeho střelu Schmeichel chytil a tak utkání dospělo až k penaltovému rozstřelu. Jeho napínavý průběh můžete sledovat v sestřihu toho nejlepšího ve videu.