2.července 2018

Cavani poslal domů dvěma góly Ronalda. Uruguay porazila Portugalsko 2:1 a postupuje obrázek

Uruguay postoupila do čtvrtfinále po cenném skalpu úřadujících mistrů Evropy z Portugalska. Dvěma góly se o to postaral Edison Cavani.

Už v 7. minutě padl první gól, když po centru Suaréze v náběhu hlavičkoval Cavani a otevřel skóre zápasu. Ve 22. minutě kopal Suaréz přímý kop z nadějné vzdálenosti a zkoušel podstřelit zeď. To se mu povedlo a i portugalský brankář měl s jeho pokusem problémy, ale nakonec střelu chytil. V 32. minutě měl podobnou příležitost na druhé straně Ronaldo, ale trefil pouze hráče ve zdi. V 55. minutě už se ale skóre měnilo, když po rohovém kopu  vyrovnal hlavou nikým nebráněný Pepé. V 62. minutě ale opět přiřknul vedení na stranu Uruguaye Cavani, který po přihrávce Bentacura zakroutil z hranice velkého vápna míč do portugalské brány. Portugalsko i přes tlak v závěru nedokázalo vyrovnat a tak se se šampionátem loučí v osmifinále, což je pro Portugalce zajisté zklamání.