1.července 2018

7 gólů v prvním osmifinále. Francie porazila Argentinu 4:3 a je prvním čtvrtfinalistou. obrázek

První zpas osmifinále se odehrál v Kazani a utkaly se v něm týmy Francie a Argentiny. Za Francii samozřejmě nastoupil Griezmann, Pogba, Giroud i vycházející hvězda Mbappé. Za Agrgentinu jeden z nejlepších fotbalistů planety Lionel Messi a sním i Di Maria, Mascherano nebo Agüero.

V 9. minutě byl Mbappé faulován těsně před pokutovým uzemím a Francie tak kopala přímý kop. Toho se ujmul Griezmann, ale krásným kopem trefil jen břevno. První gól zápasu padnul o chvíli později, ve 13. minutě, když proměnil Griezmann penaltu, kterou rozhodčí nařídil po faulu ve vápně na unikajícího Mbappého.  Mbappé a Griezmann tak dělali na začátku zápasu největší vrásky obraně Argentiny. Ve 41. minutě ale vyrovnal argentinský Di Maria pěknou střelou z dálky, která zapadla přesně k tyči francouzké brány.

Po poločasové přestávce navíc Argentina přidala druhý gól a otočila tak průběh utkání. Střelu Messiho tečoval Mercado a brankář neměl šanci na tuto změnu směru zareagovat. Po tomto obratu opět museli zabrat fotbalisté Francie. A už po 10. minutách od obdrženého gólu bylo znovu vyrovnáno. Z dálky se trefil Pavard, který parádní střelou z první  zakroutil míč mimo dosah argentinského brankáře. O chvíli později vedla Francie, když se k Mbappému dostal v pokutovém území odražený míč, mladá hvězda si ještě vylepšila pozici a prostřelila brankáře po zemi. Snad z další útočné akce Francie Mbappé znovu skóroval. Tentokrát v 68. minutě dostal přihrávku od Girouda a z první pálil ke vzdálenější tyči. Francie byla při chuti a využívala každou příležitost k rychlým protiútokům. Ve 3. minutě nastaveného času ještě korigoval stav Agüero, který po Messiho centru hlavičkoval přesně. Víc už toho ale fotbalisté Argentiny nestihli a tak se dosluhující stříbrný medailista loučí s turnajem už v osmifinále po prohře s Francií 3:4