29.června 2018

VIDEO: Nádherný vyrovnávací gól v 72. minutě z hranice pokutového území neplatil!

VIDEO: Nádherný vyrovnávací gól v 72. minutě z hranice pokutového území neplatil! obrázek

V posledním utkání utkání skupiny G si proti sobě zahráli týmy Panamy a Tuniska. Diváci viděli hned 4 góly, ale jeden, ten poslední vyrovnávací, nebyl uznán.

Fotbalisté Tuniska na tomto šampionátu končí v základní skupině, ostatně jako i jejich soupeř Panama. Přesto se Tunisané dokázali rozloučit historickým vítězstvím. Nad Panamou zvítězili na MS po 40 letech.

Utkání bylo hned od začátku plné zajímavostí. Do branky afrického celku se postavil poslední možný brankář Ajmán Maslúsí, protože dva další jsou zranění a dopsat dalšího Tunisané nemohli. Na druhé straně nastoupili poprvé Machado a Ovalle.

Tunisan bin Júsif bavil fanoušky svym "akrobatickým" výkonem - nejprve zkoušel zakončit patičkou a chvíli na to i nůžkami. První zásah panamského gólmana byl však po zakončení vlastního spoluhráče. V 33. minutě se však karta obrátila a předvedla se ofenzíva Panamy. První velká akce hned skončila gólem - ztečovaná střela Rodrigueze mířila do obránce a následně do protipohybu brankáře a ten už nestačil reagovat.

Odpověď Tuniska přišla krátce po přestávce, kdy se trefil bin Júsif a zároveň dal 2500 gól v historii světových šampionátů. Chvíli na to mohl Peneda otočit zápas, ale gól nedal. V 63. minutě ohrozil branku Tuniska Bárcenase, ale trefil velmi zblízka panamského gólmana do hlavy. Gól naopak padl na druhé straně, kde po krásné přihrávce zakončoval do prázdné brány Chazrí.

V 72. minutě se už radovali panamští fotbalisté po krásné střele z hranice pokutového území, kdy k tyči zakončoval Bárcenas, ale gól nebyl uznán, protože ješté předtím fauloval Tejada.

Podívejte se na krásné čtyři góly v utkání Panama Tunisko 28.6.2018:

X