28.června 2018

Kolumbie vybojovala výhru 1:0 nad Senegalem a tím si vysloužila první místo skupiny H obrázek

Kolumbie vyhrála v  zápase se Senegalem nejnižším možným rozdílem 1:0 a vyhrála skupinu H. Naopak prohravší Senegal jako první tým v historii mistrovství světa doplatil na pravidlo Fair-play, při kterém rozhoduje, při shodě všech předchozích kritérií, nižší počet žlutých karet.

V 16. minutě pískal rozhodčí penaltu po faulu na jednoho z útočníků Senegalu ve velkém vápně. Po přezkoumání videa však rozhodčí změnil svůj verdikt a penaltu odvolal. Jediný gól zápasu vstřelil v 74. minutě Mina, který byl při rohovém kopu nedůrazně bráněn a našel si ve vzduchu centr, který letěl z rohového kopu a poslal ho hlavičkou do brány.