28.června 2018

Fotbalisté Švýcarska ustáli svůj postup do osmifinálových soubojů, ale jen těsně. Ve svém posledním utkání v základní skupině E remizovali s Kostarikou 2:2, i když gólů dali víc. Nešťastníkem se stal švýcarský brankář Sommer, který si srazil míč do brány po odrazu míče od břevna při penaltovém kopu v 90. minutě.

Začátek utkání patři hráčům Kostariky, která hrála už jen čestné utkání, protože do čtvrtfinále nepostoupila. Nebezpečně zakončoval Borges a po něm také Ruiz, ale gólman Švýcarů obě šance zlikvidoval. Na třetí šanci v úvodu utkání už nedosáhl, ale přesto gól nepadl, protože Clindres trefil břevno.

Švýcarsko začalo diktovat utkání až po skoro půl hodině zápasu, kdy po skvělé přihrávce Embola dal první gól toho utkání Dzemailim. Odpověď přišla až po přestávece, kdy vyrovnal Waston.

Vedení Švýcarům navrátil až v 88. minutě utkání střídající hráč Drmic, který zakončoval přesně k tyči. Chvíli předtím ještě trefil břevno.

Ještě před koncem utkání rozhodčí nařídil ve prospěch Kostariky hned dvě penalty. První však po konzultaci s video rozhodčím odvolat, k té druhé se však již postavil Ruiz, který sice penaltu neproměnil, protože trefil břevno, avšak po odrazu trefil míč brankáře Sommera do hlavy a odrazil se do branky. Sommer tak nešťastně vyrovnal utkání vlastním gólem v 90. minutě.