28.června 2018

Přímý souboj o postup Brazílie zvládla. Srbsko na MS končí

Přímý souboj o postup Brazílie zvládla. Srbsko na MS končí obrázek

Roli favorita Brazílie zvládla a po vítězství 2:0 nad Srbskem postupuje z prvního místa ze skupiny. V pondělí se v osmifinále utká s Mexikem. Srbsko ze ziskem 3 bodů končí v základní skupině.

Ve svém úvodním duelu Brazílie zaváhala a pouze remizovala se Švýcarskem 1:1. Ve dvou následných zápasech ale své úvodní zaváhání napravila. Pokud by Brazílie nepostoupila ze skupiny, bylo by to poprvé od roku 1966. To ale se nestalo díky gólu z 36. minuty, kdy Coutunho nádhernou přihrávkou poslal do úniku Paulinha. Ten už si s brankářem poradil a poslal Brazílii do vedení. Ještě v prvním poločase mohl zvýšit Neymar, ale mířil těsně vedle. Šance na srovnání byla asi ho hodině hry, ale hlavička směřovala přímo do brazilského gólmana. Naopak po Neymarově rohu se hlavou prosadil Silva a zvýšil na 2:0. Tím se uklidnila hra celého brazilského týmu, který pak už jen v poklidu dotáhl utkání do vítězného konce.