27.června 2018

Nigérie dlouho vzdorovala, ale Argentina se zachránila gólem z 86. minuty

Nigérie dlouho vzdorovala, ale Argentina se zachránila gólem z 86. minuty obrázek

Obhájci stříbra jsou zachráněni. K postupu ze základní skupiny musela Argentina porazit Nigérii a to se povedlo. Nigérie tak končí na 3. místě ve skupině před Islandem. Argentina postupuje z druhého místa.

Pět změn v základní sestavě od prohry s Chorvatskem včetně výměny brankáře a útočníka Agüera provázelo zápas s Nigérií. V úvodních minutách si Argentina s nigerijskou obranou nevěděla rady, ale už ve 14. minutě přišla chvíle pro oslavy, když Messi po výborném zpracování křižnou střelou propálil brankáře. Messi měl blízko i ke druhé brance a zvýšení náskoku na 2:0, ale trefil jen tyčku. Druhá polovina utkání přinesla hned v 51. minutě pokutový kop proti Argentině po faulu při rohovém kopu Nigérie. Penaltu Moses proměnil a rázem bylo vyrovnáno a Argentina musela opět bojovat. Postupový sen pro Nigérii se rozplynul v 86. minutě. Stoper Manchesteru United Roja zůstal nepokrytý, z voleje trefil přesně a zachránil Argentině postup.