27.června 2018

Chorvaté vyhráli i potřetí a ovládli svojí skupinu. Houževnatý Island porazili 2:1 obrázek

Fotbalisté Chorvatska procházejí šampionátem vítězně a někteří je už považují za černé koně šampionátu, kteří mají poměrně velkou šanci vyhrát celé mistrovství. Ale zatím nemá cenu předpovídat budoucnost, vyřazovací boje můžou vše změnit. V posledním zápase ve skupině porazili Chorvaté Island 2:1.

V zápase padaly góly až ve druhém poločase. První dával v 53. minutě Badelj, když si z druhé vlny našel míč sražený obráncem a střelou z voleje nekompromisně zakončil. V 76. minutě srovnali fotbalisté Islandu krok, když po ruce chorvatského obránce Lovrena rozhodčí nařídil penaltu. K pokutovému kopu se postavil Sigurdsson, který s jistotou proměnil. O výhře Chorvatska rozhodnul v 90. minutě Perišič, který po ztrátě míče islandské zálohy a rychlém protiútoku propálil brankáře. Utkání tak skončilo výhrou Chorvatska.