26.června 2018

Po vydřené remíze s Marokem Španělsko vyhrálo skupinu a narazí na Rusko

Po vydřené remíze s Marokem Španělsko vyhrálo skupinu a narazí na Rusko obrázek

Dalším osmifinalistou mistrovství světa se stali Španělé. Po vydřené remíze s Marokem, které zůstalo na posledním místě tabulky Španělsko postupuje z prvního místa ve skupině. Druhé Portugalsko má stejný bodový zisk, ale rozhodly další kritéria.

Asi málokdo si vsadil na remízu Španělska s Portugalskem. Jenže nepravděpodobné se stalo skutečností a Maroko, které dosud nevstřelilo na mistrovství ani jeden gól najednou hrálo rovnocenné utkání se Španělskem. Nejdříve skóroval Butaíb ve 14. minutě. Španělé ale díky Iscovi dokázali rychle vyrovnat na 1:1. Za tohoto stavu se hrálo až do 81. minuty, kdy udeřilo opět Maroko a překvapivě se tak ujalo vedení 9 minut do konce zápasu. Senzační vítězství se ale nekonalo, protože Maročané vedení neudrželi. V 90. minutě skóroval patičkou Aspas po Carvajalově centru a tím bylo vyrovnáno na 2:2.