25.června 2018

Suaréz a Cavani zařídili Uruguay první místo ve skupině. Uruguay vyhrála nad Ruskem 3:0 obrázek

Přímý souboj o první místo ve skuině A. To byl zápas Uruguaye s Ruskem. S Ruskem, které vyšlo poprvé na šampionátu gólově naprázdno.

Zápas se rozhodoval už v prvním poločase, když se v 10. minutě trefil z přímého kopu Suaréz. Ve 23. minutě navíc tečoval Čeryšev ránu z dálky tak nešťastně, že zapadla přesně k tyči ruské brány a dal si tak vlastní gól. Ve 36. minutě si vykoledoval Smolnikov druhou žlutou kartu, oslabil tak svůj tým a usnadnil Uruguay cestu k vítězství. V 90. minutě upravil skóre na konečných 3:0 Cavani. Uruguay tak se třemi vítězstvími právem vyhrála základní skupinu A.