25.června 2018

Saúdská Arábie v zápase o čest porazila Egypt 2:1. Salah skóroval, ale Egyptu to nestačilo obrázek

Zápas týmů spodní 'nepostupové' poloviny už ve skupině řešil jenom to, kdo jí dokončí na lepším místě. Jak Egypt, tak Saúdská Arábie po dvou prohrách věděli, že na postup nemají naději.

První v zápase se prosadila egyptská hvězda Salah, který ve 22. minutě šikovně zpracoval na první dotek vysoký nákop a druhým dotekem překopával brankáře. Ve 41. minutě zahrál jeden z egyptských obránců rukou ve velkém vápně a rozhodči bez váhání písknul penaltu. Tu však brankář Egypta vychytal. O 5 minut později však přišel v pokutovém území faul na útočníka Saúdské Arábie a rozhodčí nařídil další penaltu proti Egyptu. Tentokrát se k míči postavil Faraj a poslal míč zhruba do stejného prostoru jako jeho předchůdce Muwallad. Brankář Egypta si ale tentokrát vybral druhou stranu a tak první poločas skončil 1:1. Ve druhém poločase padl rozhodující gól až na konci nastaveného času, kdy se fotbalisté Saúdské Arábie pomalu kombinací přibližovali k brance Egypta až do pokutového území, kde Otayf našel Dawsariho a ten z první pálil ke vzdálenější tyči. Tím zápas i skončil a reprezentantům Saúdské Arábie se tak pojede domů s o trochu lepším pocitem než fotbalistům Egypta.